Бански биатлонисти се окичиха с медали

19/09/2017 16:08 0 Коментирай
Снимка Пресцентър Снимка: Пресцентър

Състезатели от Банско завоюваха 4 медала на държавно първенство по биатлон.

Състезанието, проведено в Белмекен, е поредният кръг за определяне на съставите на националния отбор за мъже и жени за Зимните олимпийски игри в Пьончан – Южна Корея.

Биотлонистите на СК "БАНСКО" и техният треньор Георги Джолев спечелиха 1 сребърен и 3 бронзови медала.

В спринта на 10 километра за мъжете, при изключителната конкуренция, Михаил Клечоров спечели бронзов медал, а Димитър Парталов се класира на пето място.

При жените, участвали в дисциплината на 7,5 километра, победи Десислава Стоянова. Дафинка Коева стана втора. 1 секунда не стигна на банскалийката Даниела Кадева, която завоюва четвърто място.

Във втория ден от Държавното първенство, Михаил Клечоров отново взе бронзов медал, а един истрел погрешен на Димитър Парталов, го лиши от сребърния медал и остана на 4 място.

При жените Даниела Кадева завоюва бронзов медал, а Дафинка Коева се класира четвърта.

Най-малките биатлонисти от клуба, тренирани от Елена Дурчова и Ирина Никулчина, участваха в най-атрактивното Държавно първенство по биатлон на Боровец, където се състезаваха над 100 деца.

В първото състезание на най-малките биатлонисти на СК”БАНСКО”, при момичета младша възраст Мария Денизова зае 6-то място, а Сандра Воденичарова - 10 място.

При момчетата Георги Кадев стана шести, Георги Чакъров и останалите от отбора се класираха на първите 20 места.