Благоевградчани спечелиха Купата на Петрич

29/12/2018 10:11 0 Коментирай

"Ред Бул" от Благоевград" спечели Коледния турнир по футбол за Купата на Петрич.

В пълна зала „Арена Петрич“ бяха наградени всички футболисти от включилите се 20 отбора.

Националният химн изпяха на живо възпитаници на ВС „Сгушена звездица“, финалистите излязоха придружени от деца в народни носии и двама гайдари. В решаващата среща отбор „Ред Бул“- Благоевград победи с 2:0 отбора на „Комиците“ от Петрич и така спечели златните медали на турнира.

На трето място се класира отбор „Лайпциг“- Петрич, на четвърто място „Маска Ленс“- Благоевград.

Отборите получиха купи, медали и парични награди. Два от отборите – „Лайпциг“ и „Маска Ленс“ дариха своите парични награди за благотворителност.

Приз за отбор феърплей беше връчен на „Балкан бизнес хелп“.

Отборът на „Авангард“- Сандански спечели ваучер на стойност 200 лeвa от „Райски кът“, след като победи при двубоите между класираните на трето място отбори в групите.

Приз за най-добър вратар заслужи Димитър Пангев от Сандански.

Най-добър защитник е Аспарух Шамкалов от отбор „Лайпциг“.

Приз за голмайстор спечели Тодор Кръстев от отбор „Мадара“, който е реализирал 12 точни попадения, за най-добър играч бе отичен Марин Дамянов от отбор „Комиците“.

Специално внимание на Коледния турнир по футбол отделиха още гордостта на Петрич в женския футбол Лили Костова, която в момента играе за „Фиорентина“- Италия и Иван Коконов, който играе в „Дунав“- Русе.