Наградиха млади огнеборци

02/06/2019 16:22 0 Коментирай

Ученици от Пиринско завоюваха за пореден път призово място в националното състезание "Млад огнеборец".

В дисциплината "400 метра щафетно бягане с препятствия" на второ място се класира отборът на СУ "Никола Вапцаров" в Хаджидимово. Хаджидимовският отбор бе победител и миналата година.

Те победиха младите огнеборци от Шумен. В комплексното класиране купата спечели отрядът на Свиленград. Учениците от Троян са трети.

През двата състезателни дни на XX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2019”, учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

С резултат от 955,93 точки в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” първо и второ място извоюваха младежите от Айтос. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът от Шумен.