Нов вратар в отбора на "орлетата"

26/01/2018 17:45 0 Коментирай

ОФК "Пирин" е с ново попълнение на вратарския пост.

До края на сезона договор подписа Георги Георгиев, който идва от молдовския Дачия.

Преди това Георгиев се състезаваше за Ботев Пловдив. Георгиев ще се присъедини към заминаващата група от 23-ма състезатели за лагера в Турция. Дошлите на проби играчи няма да пътуват.

Орлетата пътуват в неделя през нощта за Истанбул.

Междувременно "орлетата" загубиха първата си контрола от зимната подготовка. На тежкия за игра терен в Благоевград, зелените допуснаха поражение с 1:2 от Миньор Перник.

Майк Кръстев откри за гостите в 13-та минута, след като направи отлично двойно подаване със свой колега. Благоевградчани натиснаха и на свой ред стигнаха до чисти голови положения, като сериозно пропуски направиха дошлият на проби австралиец Даниел Диксън и Анти Рения. Конър Хендерсън също стреля опасно от пряксвободен удар в 32-та минута, а Аймен Суда стреля опасно след самостоятелен пробив малко след това.

До края на мача почти не се стигна до чисти ситуации пред двете врати. В този мач, на вратата на Миньор Пк застана титулярния вратар на U19 на Пирин Радослав Ангелски, който направи няколко отлични спасявания. Това се наложи поради травми и на двамата вратари на перничани.