Снимка ОФК Пирин Снимка ОФК Пирин

Отборът на Пирин-Благоевград не можа да надвие Левски на стадион "Христо Ботев".

Мачът започна в 21.00 часа снощи и бе удължен от съдийския състав.

Гостите се наложиха с 3:0 при гостуването на Пирин.

Над всички бяха двама играчи - Габриел Обертан, както и резервата Жуниор Мапуку, благодарение на които столичани си тръгнаха с пълния актив от точки. Ексцентричният нападател се превърна в "златната резерва", след като се появи в игра през второто полувреме и в рамките на 15 минути успя да реализира хеттрик.

Пирин отговори с изстрел на Станислав Костов, който бе намерен в наказателното поле на точката на дузпата от Дани Младенов, но ударът на острието мина високо над вратата.

През втората част левскарите излязоха с една идея по-амбицирани на терена. Командата на Делио Роси видимо вдигна оборотите, но удари на Антонио Вутов и Роман Прохазка не успяха да дадат преднина на "сините". В 54-та минута Серджиу Буш отстъпи мястото си на Жуниор Мапуку.

Десетина минути по-късно Анти Рения пропусна да изведе Пирин напред в резултата Резервният футболист на "орлетата" излезе от дълбочина зад гърба на Иван Горанов, но останал сам срещу Митрев, не успя да го преодолее.
Минути по-късно се стигна и до втория важен епизод в двубоя! Румен Сандев получи директен червен картон за нарушение срещу отскубващия Габриел Обертан.

В добавеното време нападателят оформи своя хеттрик след техничен пас на Обертан, който с пета от въздуха изведе своя съотборник, за да може той да оформи крайното 3:0 с прострелен фронтален удар от наказателното поле!

Така Левски стигна да втора поредна победа под ръководството на Делио Роси и до първа извън "Георги Аспарухов". "Топспорт"