Сандански плувци се окичиха с медали в Гърция и Косово

05/11/2018 16:46 0 Коментирай
Снимка Пресцентър Снимка: Пресцентър

Плувците от Сандански завоюваха серия медали на престижни международни първенства.

ПК "Вихрен" се представи отлично на турнир "Филипиа" в Гърция.

От Кавала санданчани се завърнаха с 5 сребърни медала. Три от тях спечели Васил Тушев, следван от съотборничките си Зорница Арнаудова и Теодора Костова, като и двете имат и по едно пето място.

Михаил Йорданов остана четвърти на 50 метра свободен стил.

В София над 460 състезатели от 37 отбора премериха сили в юбилейното 20 издание на "Замората". Турнирът бе открит от спортния министър Красен Кралев с участието на Петър Стойчев и Кубрат Пулев.

Христо Гаврилов спечели сребърен медал, Ивайла Арнаудова остана четвърта на 50 метра бътерфлайн.

На турнир в Косово ПК "Сандански" буквално отвя конкуренцията на 24 клуба. Състезателите на Божидар Граматиков и Антон Спиров се класираха отборно на първо място с 49 медала - 27 златни, 11 сребърни и 11 бронзови.

В своите възрастови групи медали и призови места завоюваха Йордан Янчев - 5 златни, Атанас Аврамов - 4 златни и сребърен, Радостин Кръстев - 2 златни и 2 бронзови.

Мартин Митов спечели 4 златни медала, Калоян Подгорски - 3 златни и 1 сребърен, Любен Митрев - златен, бронзов и 3 четвърти места, Йоан-Емилиян Смилянов - 2 златни, Георги Зафиров - сребърен и бронзов.

Михаил Кръстев е носител на 2 сребърни медала, Гълъб Гогов - бронзов.

При момичетата Мария Митова спечели 4 златни медала, Никол Петрова - златен, сребърен, бронзов. Любка Анастасова донесе в Сандански 3 сребърни медала, Вилиана Илиева - сребро и бронз.

Моника Петрова спечели 2 бронзови медала, информираха от спортния клуб в Сандански.