Пиринци паднаха от "Локомотив"

18/02/2018 18:19 0 Коментирай
Снимка топспорт Снимка: топспорт

Отборът на "Пирин"-Благоевград загуби мач с "Локомотив" в Пловдив.

Домакините се наложиха с минималното 1:0, с попадение на Димо Бакалов. Той се разписа след 28 минути игра.

Със спечелените три точки, "Локомотив" се изкачи до 7-ата позиция в подреждането, като разполага с актив от 26 точки.

"Пирин" се намира на незавидното 11-о място, с 19 спечелени пункта до момента. Първото полувреме не беше сред най-динамичните и интригуващи в Първа лига през сезона.

Двете единайсеторки по-скоро заложиха на тактическото надлъгване и опитите за налагане на териториално надмощие, отколкото на скоростните акции в половината на съперника, коментира Топспорт. Пиринци опитаха да се възползват от няколко открили се пред тях възможности за контраатаки, но завършващите изстрели на атакуващите им състезатели не бяха на необходимото ниво.

Резултатът беше открит в 28-ата минута, когато разбъркване в наказателното поле на Пирин „връчи“ топката в краката на Димо Бакалов, който от непосредствена близост не пропусна да се разпише, давайки преднина на състава си. Далечни, неточни изстрели на Паланков и Рениа сложиха край на надеждите на Милен Радуканов за нещо повече за тима му през първата част от сблъсъка. Така Локо се оттегли в почивка с гол аванс.

58-ата минута на двубоя защитникът на домакините Асен Георгиев, който се представи силно по време на контролите тази зима, напусна принудително терена.