Сребърни медали за лекоатлетки от Симитлийско

01/02/2021 18:02 0 Коментирай
Снимка Пресцентър Снимка: Пресцентър

Спортистки от симитлийски села получиха сребърни медали от национално състезание по лека атлетика, проведено в зала "Асикс Арена" в столицата.

Венеса Ханджийска от село Полена и Стефани Василева от квартал "Ораново" участваха в няколко дисциплини. Ванеса завоюва второто място на 200 метра, с време 25.72 секунди. Другите две дисциплини, в които взе участие са 60 метра, като завърши девета, с време 8.07 секунди и в щафета 4х400, където се класира на пето място.

Само преди седмица Венеса стана републикански шампион в дисциплина 200 метра на Републиканското първенство за юноши и девойки, а преди 2 седмици грабна златото на 200 метра в юбилеен турнир в София.

Стефани Василева участва в две дисциплини. Тя спечели сребърния си медал в троен скок с резултат 12.18 метра. Другото участие на Стефани е в щафетата 4х400, където стана пета. Преди две години тя спечели злато от Националното състезание по лека атлетика за младежи в дисциплина троен скок.

Двете момичета тренират в АК „Джордан“- Благоевград с треньор Йордан Янев.